«Наука – це вона»: стали відомі імена переможниць конкурсу есе

Організатори конкурсу есе, що відбувся в рамках освітнього арт-проєкту «Наука – це вона», оприлюднили імена 12 переможниць. 

Проєкт, реалізований STEM is FEM за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та ООН Жінки в Україні, набрав такої популярності, що обрання переможців стало справжнім викликом. В TRUMAN Agency не лише підтримували цей проєкт як партнери, а й насправді вболівали за нього. 

Захоплююче було бачити як дівчата черпали натхнення в історіях відомих українських жінок-науковиць. Спільні зусилля у відновленні гендерної справедливості сприяють підвищенню інтересу дівчат до науки та обрання STEM-професій. Доказом цього стали понад 500 отриманих есе, серед яких було обрано роботи, що висітимуть поруч з портретами науковиць на всеукраїнській виставці. Лауреатку Гран-прі конкурсу буде оголошено на Церемонії нагородження, що відбудеться на початку червня. 

Отже, вітаємо:

  1. Анастасія Суворова – есе про Наталію Атамась
  2. Анна Бросаліна – есе про Марину В’язовську
  3. Анна Кузнєва – есе про Ольгу Перевозчикову
  4. Богдана Якобчук – есе про Ганну Єльську
  5. Дар’я Гречанюк – есе про Світлану Арбузову
  6. Єлизавета Лазарєва – есе про Олену Ванєєву
  7. Марта Швець – есе про Катерину Ющенко
  8. Надія Касянчук – есе про Нану Войтенко
  9. Олена Коваленко – есе про Галину Скибо
  10. Олена Петришин – есе про Оксану Півень
  11. Юлія Павленко – есе про Клавдію Латишеву
  12. Ярослава Назаренко – есе про Антоніну Прихотько

Кожна з фіналісток отримає подарунки і унікальну можливість попрацювати з професійною редакторкою. 

Організатори висловлюють подяку за плідну та непросту роботу членам журі, в складі якого: Анна Хаєцька, головна редакторка видання Wonderzine Україна. Вадим Карп`як – журналіст і ведучий програми «Свобода слова» на ICTV. Лариса Денисенко – письменниця, адвокатка, правозахисниця, телеведуча, радіоведуча на Громадському радіо, членкиня Українського ПЕН-клубу. Маша Цуканова – психотерапевтка, перша головна редакторка українського Vogue. Ольга Маслова – біологиня, членкиня експертної ради STEM is FEM, співзасновниця Nobilitet, ведуча програми «Наука як по маслу» на Громадському радіо. Тетяна Комлик або Татуся Бо – блогерка, письменниця, перекладачка, волонтерка.

Разом із іншими партнерами проєкту - юридичною компанією Asters, медіагрупою StarlightMedia, онлайн-виданням The Page та Spilne Art - ми раді бути частиною чудової ініціативи з популяризації української науки із «жіночим обличчям».

Share