«Наука – це вона»: нагородження фіналісток, благодійний аукціон та бекстейдж

10 червня в Києві відбувся благодійний вечір в рамках освітнього арт-проєкту «Наука-це вона».  Ініціатива, що об`єднала цілеспрямованих школярок та студенток, бізнесменів, дипломатів, громадських діячів та політиків під дахом наукових досягнень українських жінок вчених, проходила в оффлайн та онлайн режимах одночасно. Захід розпочався із зустрічі Першої Леді України Олени Зеленської з дівчатами, які змінюють Україну. Під час плідної дискусії, що була присвячена питанням гендерної рівності, правами жінок та інклюзивній освіті, молоді активістки та волонтерки мали можливість обмінятися своїми думками на ці теми із Першою Леді. Олена Зеленська щиро підтримала дівчат в їхніх прагненнях та розповіла, які механізми вже задіяні в державі, аби покращити ситуацію з правами жінок.

«Всі ми бачимо і розуміємо гендерні проблеми. Але одних роздумів про те, як здорово було би жити у світі, де можливості розділені не між обома статями, а належать усім, хто здатен і готовий ними користуватися, недостатньо. Потрібні дії. Треба виховувати почуття рівноправності, в тому числі гендерної, в собі. У своєму оточенні. Ми пишаємося тим, що в Україні реалізовуються освітні арт-проєкти такого масштабу, і вдячні STEM is FEM за цей чудовий проект, яким TRUMAN також має можливість займатися», – зазначив Іван Ванєєв,  керівний партнер агентства стратегічних комунікацій TRUMAN, головного комунікаційного партнера проєкту «Наука – це вона».  

Освітній арт-проєкт «Наука-це вона» реалізовується STEM is FEM за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та ООН Жінки в Україні і є частиною глобальної кампанії ООН Жінки «Покоління Рівності». 

Благодійний вечір став завершальним етапом частини проєкту, де було нагороджено переможниць конкурсу есе, а також розпродано усю колекцію портретів, створених відомими ілюстраторами спеціально для проєкту. Напередодні, організатори конкурсу есе отримали понад 550 робіт з усієї України. Обрання переможців, чиї імена були оголошені в травні, стало справжнім викликом для зіркового журі. Втім, ім`я лауреатки гран-прі стало відомо лише на церемонії нагородження, нею стала 22-річна Анастасія Суворова. Перемогу дівчині принесло її есе про відому українську орнітологиню Наталію Атамась під назвою «Світ без птахів». 

«Популяризація науки є такою ж важливою, як і самі наукові дослідження, бо вона привертає увагу до цих досліджень: увагу спонсорів та грантових організацій, сприяє залученню волонтерів до цих досліджень, а також привертає увагу людей, які нічого в цій області не розуміють, але хочуть зрозуміти,» - написала у своєму есе Анастасія. 

І справді, захід зібрав багатьох людей, які працюють в абсолютно різних напрямках, але мають одну спільну мету – стале майбутнє з рівними правами та доступом до можливостей. На благодійному аукціоні миттєво розлетілися усі лоти, серед яких були 12 портретів українських жінок вчених, а також лоти від партнерів проєкту – рестораторів Олени та Дмитра Борисових, дизайнерки прикрас Валерії Гуземи, модного бренду Gudu та інвестбанкіра Ігоря Мазепи. 

Організаторам вдалося зібрати 43600 доларів, що підуть на освітні гранти переможницям. Усі вони були нагороджені призами, які їм вручали відомі політики та дипломати. Перша Леді також окремо відзначила деяких фіналісток конкурсу, подарувавши їм унікальні можливості у вигляді цікавих зустрічей чи грантів на навчання, і висловила надію, що такі ініціативи сприятимуть їм у виборі того майбутнього, якого вони прагнуть. 

Share