Російські війська на кордоні з Україною: Чому інтервенції не буде

Останні декілька тижнів західні ЗМІ б’ють на сполох, по черзі повідомляючи про зосередження російських військ на кордоні з Україною. Ми вже розповідали про супутникові фото, опубліковані Politico, на котрих чітко видно батальйони 1st Guards Tank Army поблизу лінії розмежування. Про загрозу вторгнення зі сторони Москви повідомляють і розвідувальні служби західних держав. Проте якою насправді є ймовірність російської агресії? TRUMAN спробував розібратись.

Більшість експертів запевняють: вторгнення не буде. І на це є низка причин.

Перш за все, перекидаючи війська до кордону з Україною Росія навіть не намагається що небуть приховати. Для країни, котра планує повноцінну військову операцію це як мінімум нелогічно. Тим більше, жодні супутникові дані не свідчать про розгортання систем протиповітряної оборони та залучення російських резервів. А це перші сигнали про підготовку збройних сил до бойових дій, кажуть експерти.

Передислокація російської бойової техніки та особового складу почалася ще в квітні. Процес до сьогодні не завершено. Такі темпи свідчать радше про загальне зміщення фокусу Москви на Західний та Південний фланги, аніж про підготовку до інтервенції. В останньому випадку Росія діяла б набагато оперативніше.

Не варто забувати й про те, що сьогоднішній потенціал України значно більший ніж у 2014 році. Українська армія провела корінні трансформації, здобула необхідний досвід та стала сильнішою. Тепер ціна інтервенції для Російської Федерації непомірно висока, у порівнянні із можливими бенефітами.

Аналогічної думки дотримується і новоспечений міністр оборони України Олексій Резніков.

«Давайте не забувати: в нас 400 000 чи більше ветеранів, які пройшли через цей фронт і готові стати, якщо не дай Боже, захищати свою землю. Тому такого легкого проходу, як це було 2014 році, не буде вже», – каже міністр.

Окупація – розвага недешева і часто марна. 

У 2014 році Росія зробила помилку, окупувавши Крим. Проте навіть у 2014 році підстав для подібного кроку було більше. Сьогодні населення України налаштоване проти Москви різко негативно. Навіть центральній та східній частинах країни підтримка путінського режиму близька до нуля. Не кажучи вже про західні регіони.

Тим не менш, надмірний шум в західних ЗМІ та голосні заяви про нові санкції у випадку агресії можуть зіграти не на користь Україні. Адже, якщо все чим загрожує Захід – це санкції, то Росії озвучена ціна може здатись не надто високою. А решта аргументів просто загубиться в інформаційному гармидері.

Share