""

Україна у взаємовідносинах з НАТО ходить по зачарованому колу

Україна не зможе досягти стандартів НАТО до 2020 року. Про це повідомив заступник начальника управління співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції секретаріату Кабміну Сергій Вербицький.

За рік Україна встигне виконати лише кілька критеріїв, які наблизять її до членства в НАТО. "Адже лише відкритих стандартів близько 1300, не рахуючи закритих", - зазначив Вербицький. За його словами, Україна повинна прагнути до досягнення стандартів в оборонній промисловості; оборонному, стратегічному, фінансовому та ресурсному плануванні; логістиці та командуванні.

"За всіма цими сферами не вдасться досягти 100% виконання до 2020 року. Однак, якісь ключові аспекти, звичайно, вдасться вирішити", - підкреслив Вербицький.

Наші аналітики у останньому TRUMAN Index зазначили, що оцінки і українських урядовців, і експертів щодо поступу в досягненні стандартів НАТО істотно різняться. Точні цифри можна навести хіба щодо практичної співпраці України з Альянсом. Але досвідчених спостерігачів не полишає відчуття «дежавю»: виконання Україною певних зобов’язань під черговий саміт, а потім – затишшя. Поточне затишшя обтяжене тим, що Україна входить у передвиборчу кампанію.

На думку експертів TRUMAN Index, на шляху інтеграції України до НАТО (як, власне, і до ЄС) стоїть виразна потреба в чітких віхах, якими можна було б відмірювати наближення України до членства в Альянсі. Відмова держав-учасниць вести розмову в такій парадигмі (мовляв, спочатку реформи, а там видно буде) створює ситуацію зачарованого кола, коли євроатлантична інтеграція є метою настільки стратегічною та неосяжною, що її досягнення стає, радше, млявим процесом, ніж роботою на конкретний результат.

Share