TRUMAN Agency

Україна-НАТО: що на столі переговорів?

Результати парламентських та президентських виборів в Україні призвели до повного перезавантаження влади, а, отже, чимало змін торкнулися і євроатлантичного напрямку. У владній команді говорять про «реалістичну інтеграцію». Її, вочевидь, можна тлумачити як інтеграцію не стільки у політико-символічній – отримання нових статусів та програм на кшталт ПДЧ та Партнерства посилених можливостей – скільки у практичній площині – виконання Річної національної програми (РНП) та ключових реформ, посилення участі України у місіях НАТО тощо. 

Напередодні візиту Північноатлантичної ради НАТО до України, запланованого на кінець жовтня, TRUMAN Agency вирішило з’ясувати: а що ж в України на столі переговорів з поважною натовською делегацією?

Дискусія «Україна-НАТО: що на столі переговорів?» зібрала за обговоренням майбутнього відносин України з Альянсом людей, відповідальних за наповнення співпраці змістом. Спікерами панелі були віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба, голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков, асоційована аналітикиня Центру «Нова Європа» та авторка розділу «Україна-НАТО» TRUMAN Index Катерина Зарембо. Свою маму прямо зі сцени підтримував маленький Маркіян, якому на час участі в дискусії було три тижні! З модерацією блискуче впорався головний редактор «Європейської правди» Сергій Сидоренко.

Захід зібрав півтори сотні гостей – українських парламентарів та дипломатів, іноземних послів, представників іноземних дипломатичних представництв, міжнародних організацій, аналітичних центрів, навчальних закладів, ЗМІ. І організували ми його з нагоди виходу нового випуску TRUMANIndex – аналітичного журналу, що відслідковує прогрес України у відносинах з ЄС, США, Китаєм, Росією та НАТО.

Примітно, що дискусія відбулася рівно в третю річницю з дати заснування аналітичного проектуTRUMAN Index. Саме це стало для керівного партнера TRUMAN Agency Івана Ванєєва приводом подякувати усім причетним до створення проекту у вступному слові – передусім, нашим чудовим партнерам з Центру «Нова Європа», які працюють з нами над TRUMAN Index з часу його започаткування.

Електронні версії презентованого на заході журналу можна погортати на нашому сайті у розділі «Що ми робимо - Продукти». 

Share