TRUMN INDEX

TRUMAN Agency стало партнером першого Євразійського ІТ-форуму

4-5 жовтня в Києві відбувся перший щорічний StrategEast State & IT Eurasian Forum. Захід мав на меті осмислити виклики розбудови економіки знань в євразійських країнах. Розглядаючи ІТ-сектор як стимулюючий фактор економічної та соціальної трансформації, учасники Форуму обговорили засоби сприяння такій трансформації. TRUMAN Agency долучилося до числа партнерів заходу. 

Перед Україною стоїть важливе завдання – відповідати новій цифровій ері. Одним із інструментів для цього є долучення до Єдиного цифрового ринку ЄС. ЄЦР для України означатиме доступ до онлайн-ринків та е-послуг країн ЄС, дозволить отримати зростання інвестицій, торгівлі, зайнятості.

Долучитися до ринку Україна зможе лише після успішного нормативно-правового наближення до законодавства ЄС. Аби в осяжному майбутньому це сталося, для України критично зараз створити стабільну і передбачувану правову конструкцію для сфери регулювання цифрових послуг та телекому. 

Йдеться не лише про прийняття пакету законів, а, передусім, про існування стабільного і незалежного регулятора, вільного від політичного, фінансового чи будь-якого іншого впливу. 

Головна перевага незалежності регулятора – у довірі всіх гравців ринку до нього.

«Не можна недооцінити цього завдання. Важливо забезпечити застосування та виконання букви закону. Це важливо для інвесторів та підприємців. Без незалежного регулятора ви втратите життєво важливий елемент - довіру міжнародної спільноти. Наразі цього Україні дуже не вистачає» - наголосив на одній із панелей Мартін Бейлі, керівник підрозділу Єврокомісії, відповідального за розвиток та координацію цифрової політики.

Створення належного правового поля в сфері телекому має стати пріоритетом не лише для бізнесу, інвесторів та єврокомісарів. Політичні лідери України на кожному рівні мають показати, наскільки вони вірять в процес та віддані йому. 

В кулуарах Форуму звучало: турборежим в цьому контексті – не перевага, а, скоріше, навпаки. Юридична база потребує серйозного та виваженого підходу, а на це потрібен час. Швидкі рішення заради негайного піару в цьому випадку працюють не на користь, а на шкоду країні.

У Форумі взяли участь понад 50 доповідачів з 12 країн та понад 200 гостей. Захід зібрав представників приватного і державного сектору та міжнародних фінансових установ, включаючи Світовий банк та ЄБРР, щоб обговорити просування інноваційної економіки в регіоні та розробити шляхи сприяння цифровій трансформації в євразійських країнах.

Share