Kyiv Not Kiev feat Anka Feldhusen

Посол Німеччини в Україні: Україна стане членом ЄС

Kyiv Not Kiev, новинний відеопроект, започаткований членами команди TRUMAN Agency, закінчує 2020-й рік початком нового сезону – сезону інтерв’ю з послами іноземних держав в Україні. Першою в гості до ведучих завітала Анка Фельдгузен, пані Посол Німеччини в Україні.

Про євроінтеграційні перспективи України

«Україна стане членом ЄС» - недвозначно заявляє пані Посол. Втім, додає, що про найближчу перспективу годі й думати. «Україна, на відміну від Північної Македонії, занадто великий шматок, щоб ЄС зміг його проковтнути». Поряд з цією думкою, пані Посол вітає зміну підходу України до членства в ЄС на більш прагматичний. На її думку, впровадження реформ має бути головною ціллю, а не саме по собі членство.

Про Північний потік-2

Анка Фельдгузен визнає, що «Північний потік-2» є головним каменем спотикання у двосторонніх відносинах, а поза кадром додає, що питання про «Північний потік-2» є одними з найнеулюбленіших. «Я особисто вважаю, що проект не був прокомунікований належним чином, - каже пані Посол, - ось чому наші партнери, Україна та Польща передусім, зараз такі нами незадоволені». Послиня наголошує, що, оскільки Німеччина зараз скорочує кількість споживаної вугільної та ядерної енергії на користь газу, то це дозволить наповнити як газопровід, що йде Україною, так і Північний потік-2. «Якщо його коли-небудь добудують» - додає вона.

Про реформи в Україні

«Якщо поглянути на 6 років з часів Майдану, так багато було досягнуто - впевнена пані Посол, - та могло бути більше і швидше». За весь час, що вона прожила в Україні, дістала впевненість: українці мають унікальну здатність стріляти собі в ноги. Війна, звісно, зжирає багато державного ресурсу, але брак провосуддя, стратегічного мислення та олігархічні інтереси куди більше впливають на хід реформ, ніж військові дії. Щодо того, як вільно почуваються в Україні олігархи, пані Посол не приховує роздратування: за час її перебування тут, жодного поступу в боротьбі з ними не видно. «Будьте роботодавцями. Великими роботодавцями. Платіть людям добре. Розвивайте економіку, але, будь ласка, руки геть від політики» - її послання українським олігархам.

Про вплив послів G7

«Я рада, що ми в діалозі з українською владою» – каже Анка Фельдгузен. «Ми – дзеркало, в якому український Уряд та Президент можуть бачити, чи рухаються вони в правильному напрямі, чи ні».

Про подорожі та моду

На думку пані Посол, Україна має активно промотувати туристичний напрям. «Україна може бути ідеальним місцем для подорожей, особливо, коли в часи пандемії європейці шукають атракцій на відносно близьких відстанях». Ще один шлях до комунікаційного прориву на світовій арені – розвиток фешн-індустрії. «Я купую всі свої сукні тут, бо в Німеччині таких гарних немає. Ми навіть із жіночою половиною посольства влаштовуємо собі суботні походи в українські шоуруми, щоб зацінити нові колекції» - ділиться Анка Фельдгузен.

Головне послання від пані Посол

Україна – чудове місце.

Україні належить зробити багато.

В України є чудові друзі, щоб з цим допомогти.

Давайте ж працювати разом, щоб привести Україну до успіху.

Share