Посол Туреччини в KYIV NOT KIEV: Друг пізнається в біді

KYIV NOT KIEV, новинний відеопроект, започаткований членами команди TRUMAN Agency, продовжує сезон інтерв’ю з послами. У новому епізоді ведучі Тетяна Гайдук та Поліна Бойчук приймали пана Ягмура Ахмета ГюльдереНадзвичайного і Повноважного Посла Турецької Республіки в Україні.

Гостинність, динамізм, сімейні цінності, гордість за власну країну - на думку турецького посла, це головні спільні риси українців та турків. Тому, мабуть, на запитання про існування будь-яких стереотипів щодо України та її громадян пан Гюльдере сказав: «Де б я не був в Україні, я відчуваю ту саму енергію».

Про імідж України в Туреччині

Чи залишається Україна «невидимою» для турецьких громадян, перебуваючи по той бік Чорного моря?

Пан Гюльдере не погодився з таким баченням турецькими громадянами України.«Визначення України як «сліпої плями» було б надмірним перебільшенням. Але чи вона на тому рівні [в порядку денному Туреччини], де повинна бути? Однозначно ні. Це те, над чим ми всі повинні працювати», - сказав він. Посол підкреслив, що нинішня ситуація є цілком нормальною, враховуючи що Україна здобула свою незалежність відносно нещодавно.

Про спільне виробництво оборонної техніки

«Ми розглядаємо можливість спільного проектування та виробництва обладнання», - сказав пан Гюльдере. Крім того, Україна та Туреччина досліджують можливості експорту виробленого обладнання до третіх країн.

Зараз Україна та Туреччина працюють над створенням "Akinci" - ударного безпілотника, який  завдяки українським спеціалістам має найважливішу деталь - двигун, якийвиробляють в Запоріжжі, в конструкторському бюро "Прогрес" ім. Івченка та на заводі "Мотор Січ".

Про участь Туреччини в Кримській платформі

На думку пана Посла, Кримська платформа – зовсім нещодавня ініціатива, формат якої ще не є вирішеним до кінцяПроте, «Ми будемо продовжувати політику невизнання [окупації Криму] і будемо стежити за розвитком подій щодо Кримської платформи», - сказав пан Гюльдере.

Під час останньої зустрічі президентів України та Туреччини, вони домовились підтримати Кримську платформу як новий формат вирішення питання незаконної анексії Криму Російською Федерацією.

Про кримських татар

«Друг пізнається в біді», - підкреслив пан Гюльдере. Цього квітня Віце-прем'єр-міністр України Олексій Резніков та міністр навколишнього середовища та урбанізації Туреччини Мурат Курум підписали угоду, згідно з якою Туреччина побудує близько 500 житлових квартир для представників кримських татар та інших внутрішньо переміщених осіб.

Про Угоду про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною

Посол заявив, що обидві сторони мають свої зауваження щодо укладання цієї угоди через можливі проблеми з працевлаштуванням населення. Однак пан Гюльдере заявляє: «Справа не в тому, який шматок пирога ми з’їмо чи ви з’їстеМова йде про збільшення розміру цього пирога».

Найближчим часом Україна має намір запросити ще більше турецьких інвесторів. Найбільш цікавою та необхідною сферою співпраці є оборонний сектор, адже українські військові на Сході постійно потребують якісного озброєння.

Про турецькі інвестиції в Україні

«Сума турецьких інвестицій в Україну сягає 4 мільярдів доларів»- сказав Посол.Пан Гюльдере висловив кілька ідей щодо того, як Україна та Туреччина можуть прискоритизростання інвестицій: перша ідея - проекти, засновані на механізмі державно-приватного партнерства. Хороший приклад це лікарня Анкара Шехір Хастенесі, яку нещодавно відвідав Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, призначена для обслуговування 30 000 пацієнтів щодня. Друга ідея - створення організованих промислових зон для сприяння піднесенню міст України до рівня «Анатолійських тигрів».

Про туризм під час пандемії

Росія заборонила своїм громадянам їздити до Туреччини, пояснюючи це загостренням ситуації з поширенням коронавірусної інфекції. Проте, таке рішення експерти пов’язують із нещодавніми заявами Реджепа Таїпа Ердогана після його зустрічі з президентом Зеленським. Президент Туреччини заявив про непохитну підтримку Туреччиною територіальної цілісності України та повторив незмінне рішення не визнавати анексію Криму.

Посол розглядає цю заборону як можливість для українців. «Українці зможуть провестидовші канікули в Туреччині з вигіднішими цінами», - сказав пан Гюльдере.

«Бронюйте вже зараз», - порадив Посол усім українцям, які планують поїхати до Туреччини цього сезону.

Share