Як Дмитро Кулеба та його міністерство цементують українську зовнішню політику

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підбив підсумки 2021 року та окреслив цілі вітчизняної дипломатії на найближче майбутнє.

14 грудня у Києві відбувся захід “Дипломатія 2022: Пріоритети Стратегії зовнішньополітичної діяльності”, організований Центром «Нова Європа» у партнерстві із МЗС України. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підбив підсумки 2021 року та окреслив цілі на майбутнє.

Серед основних здобутків свого відомства Кулеба назвав запуск Кримської платформи, розвиток стратегічного партнерства із Вашингтоном, Лондоном та Анкарою, появу Асоційованого тріо, прогрес Люблінського трикутника та Квадриги, лідерство України в Дунайському регіоні, приєднання до Програми розширених можливостей НАТО, а також створення так званої Стратегії зовнішньополітичної діяльності України.

Стратегію ухвалили ще влітку цього року. Однак саме їй Кулеба приділив чи не найбільше уваги, назвавши документ ключовим досягненням української дипломатії.

У 2021 році Україна вперше з моменту здобуття незалежності отримала системний документ, що на папері закріплює її зовнішньополітичні цілі, завдання та пріоритети. Таких тепер лише шість. Окрім традиційних -територіальної цілісності, протидії російській агресії та членства в ЄС та НАТО, пріоритети включають просування українського експорту, залучення іноземних інвестицій, захист прав та інтересів громадян України за кордоном, а також формування позитивного іміджу України у світі.

Без інсайдів також не обійшлося. Учора Дмитро Кулеба повідомив, що на початку 2022 року Україну відвідає Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган. Мета візиту – проведення Стратегічної ради високого рівня.

Про рівень відносин із Туреччиною та іншими країнами було сказано достатньо. І все ж один міжнародний гравець залишився без уваги. У своїй промові міністр Кулеба жодного разу не згадав про Китай, який згідно зі Стратегією 2021 року є стратегічним партнером України.

Економічна складова нової Стратегії була позитивно оцінена експертною спільнотою. Дмитро Кулеба вважає, що український бізнес все ще з недовірою ставиться до участі держави в просуванні вітчизняних експортерів. Ситуацію необхідно змінювати, каже міністр. Для цього МЗС зміцнює команду. Нещодавно послом з особливих доручень, з просування експорту та залучення інвестицій стала Ольга Трофімцева. 

 

Share