Полiтикам треба вийти з умовного вакууму – Наталiя Бойко

Наталiя Бойко вважає, що задля покращення зовнiшнiх стосункiв з iноземними партнерами Україна має зосередитися на послiдовностi своїх дiй на внутрiшньому рiвнi та створити комфортнi умови для iнвесторiв. Таку думку заступник Мiнiстра енергетики та вугiльної промисловостi України висловила пiд час презентацiї журналiв TRUMAN Index та TRUMAN Report агентства стратегiчних комунiкацiй TRUMAN Agency.

“Всi тi кроки, якi ми робимо в Українi, вiдбуваються не у якомусь вакуумi. Всi дiї та реформи прямо впливають на наше позицiонування, полiтику та вiдносини України зовнi. Iнколи це вiдчуття втрачається у наших полiтикiв та парламентарiв. Їм здається, що речi, якi вони тут роблять, вiдбуваються в умовному вакуумi i не мають жодного впливу”, – вважає Наталiя Бойко. – У нас фантастичний потенцiал та дуже амбiтнi цiлi щодо газовидобутку, генерацiї електроенергiї, приватизацiї тощо. Потенцiал шалений. Але все залежатиме вiд того, як ми будемо формувати полiтику галузi, i наскiльки комфортними ми будемо для iнвесторiв”.

Водночас, заступник Мiнiстра енергетики вважає, що сьогоднi стосунки з Європейським Союзом достатньо рiвнi, i мають всi умови для подальшого розвитку.“У нас є дiалог. Вiн продуктивний. Авжеж, є моменти, де ми брали на себе дуже амбiтнi зобов’язання, наприклад, закон про ринок електроенергiї нам вдалося прийняти лише цього року. Тобто, все вторинне законодавство в нас з’їхало на один рiк. Також є напрямки реформ, якi частково, з об’єктивних чи суб’єктивних причин, пiдвисли. Є також процеси по наших зобов’язаннях та реформах, якi ми нормально вiдпрацьовуємо, i я не бачу щодо них взагалi нiяких проблем, - каже Бойко. - Та наша проблема в тому, що ми постiйно мiряємо Асоцiацiю (з ЄС, ред.) по тому, що ми виконали, по формальних КРI. Та бiльшiсть з них насправдi прописуються досить формально. I формальний результат не завжди вiдображає дiйснiсть – нi рiвень стосункiв, нi якiсть проведених реформ. Можна навести дуже болючий приклад: регулятор НКРЕКП. По зобов’язаннях за КРI у нас були драфт закону, прийняття закону, драфт вторинки, прийняття вторинки. Здається, все: далi зелена галочка – незалежний регулятор iснує. Та чи означає це, що незалежний регулятор запрацював? На жаль, нi”.

Значне покращення стосункiв у сферi енергетики Наталiя Бойко бачить у спiвпрацi iз Сполученими Штатами Америки.

“Є певне потеплiння, сигнал. Для енергетики ним стала одна з секцiй санкцiйного закону, в якому чiтко було зроблено фокус на енергетичнiй безпецi України. Ще там були вiдображенi такi речi, як Nord Stream 2 та загальнi безпековi виклики. Таким чином, Штати заклали у своєму законi референси для дуже важливих речей. Це початок серйозного дiалогу i можливостi рухатися послiдовно вперед”, – впевнена заступник Мiнiстра енергетики України.

Бiльше про долю української ГТС, iнвестицiйну привабливiсть українського енергетичного сектору, новий шлях електроенергетики та iншi питання Наталiя Бойко розповiла в iнтерв’ю для TRUMAN Report.

Share