Що посієш - те й пожнеш, або великий бізнес на освітньому ринку

У 2022 році в Україні з'явиться одразу кілька нових приватних університетів. Жодного збігу обставин. Ріст інвестицій в сферу освіти експерти передбачили ще кілька років тому. Причина – дефіцит кадрів. Великому бізнесу доводиться самостійно виховувати потрібних йому експертів. 

Згідно з соцопитуваннями кожен п’ятий український школяр мріє про навчання за кордоном. Із тих, котрі залишаються вдома, більшість обирає гуманітарні спеціальності. Вітчизняна технічна освіта приваблює лише третину випускників.

Тому й не дивно, що серед візіонерів, котрі переймаються станом української освіти, переважають ІТ-підприємці та представники нової економіки. 

Що буде, коли поєднати зусилля приватної школи із більш ніж 20-річним досвідом та молодого ITгуру? Founding Partner Roosh Сергій Токарєв та керівництво Київської школи економіки спробували з’ясувати це та створили щось по-справжньому особливе. SET University.

Його місія – формування сильного продуктового ринку в Україні. Університет планує випускати не тільки аутсорс-спеціалістів, а й повноцінних ІТ-підприємців.

Навчальна програма, яку обіцяють засновники, цілям повністю відповідає. Студенти пітчитимуть власні ідеї, розроблятимуть бізнес-плани та працюватимуть із реальними кейсами. Традиційних дипломних робіт не буде. Лише реальні презентації перед реальними інвесторами.

Стовідсоткове працевлаштування випускників - один із пріоритетів майбутнього університету. Окрім викладачів-практиків та власної венчурної студії при виші, цьому сприятиме наявність income share agreement. Простими словами, студенти зможуть сплачувати за навчання впродовж кількох років після випуску, працюючи у IT компаніях. Ось коло і замкнулось.

Подолати кадрову проблему та зупинити освітню еміграцію намагаються і засновники AmericanUniversity Kyiv. Про задум українських та американських інвесторів перетворити Річковий вокзал у приватний університет стало відомо також минулого року.

Cьогодні American University готовий до запуску 7 навчальних програм для близько 400 студентів, кажуть засновники.

Партнером київського університету є державний університет штату Аризона (ASU), що у свою чергу став освітнім закладом номером один у США в сфері інновацій, залишивши the Ivy League позаду.

Не менш інноваційним має стати і київський партнер ASU. Перші студенти вивчатимуть у будівлі Річкового вокзалу ІТ та бізнес-менеджмент.

Share