Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс у KYIV NOT KIEV

Про ініціативу «Кримська платформа»

Пані посол гадає, що Велика Британія була ключовим координатором «кримського питання», допоки не виникла ідея створення Платформи.

«Те, що нова ініціатива повністю належить Україні, не може не захоплювати», – зізнається пані Сіммонс. Вона сподівається, що експертний діалог на кожному із рівнів допоможе іноземним партнерам України побачити справжній стан речей у Криму.

Нарешті, ми зможемо перейти від загального #CrimaIsUkraine до «ось наслідки анексії, ось, що відбувається насправді». "Санкції можуть стати ще ефективнішими, адже будуть націлені на значно чіткіші сценарії", – переконана пані Сіммонс.

 

Про Фонд «Партнерство за сильну Україну»

За словами пані Сіммонс, фонд «Партнерство за сильну Україну» (ініційований Великобританією, Канадою, Швецією, Швейцарією та США) присвячений східним регіонам України.

«Очікується, що фонд працюватиме з громадами, жінками та дівчатами, кваліфікованими спеціалістами, які покинули регіон і хотіли б повернутися», – зауважила  пані посол.

Мета країн-засновниць та їхніх представників з’ясувати, що найбільше турбує людей в контексті безпеки та якої підтримки вони потребують.

 

Про перспективи вступу України до НАТО

Пані посол нагадала, що питання українського членства в НАТО «вже вирішене в принципі». Однак для того, щоб здійснити задумане, Україні слід багато працювати. «Це тривала боротьба, котру не покажеш по телебаченню. Не цікаво, проте необхідно», – підкреслила пані Сіммонс, коментуючи впровадження реформ в Україні.

 

Про антиолігархічний закон

«Загальна позиція з даного питання вже скалася – з олігархами слід щось робити», – каже пані посол. Прийнятий закон зробить свій вклад. Однак він не зможе працювати ефективно без впровадження решти законодавчих норм, таких як лібералізація енергетичного ринку, незалежний антимонопольний комітет, рівний доступ до інвестицій, судова реформа. Іноземні інвестори повинні знати, що закон не служить чиїмось корисливим інтересам.

 

Про відносини між Україною та Великою Британією після Brexit

"Якщо зміни й будуть, то лише позитивні", - підкреслила пані Сіммонс.

Британці прийняли рішення про Brexit, усвідомлюючи власне майбутнє поза межами Європейського Союзу. Однак жодного стосунку до політичних амбіцій союзників Британії це не матиме. Ось чому пані Сіммонс так послідовно підтримує європейську та євроатлантичну інтеграцію України.

Більше того, за словами пані посла, Brexit відкрив нові можливості співпраці між Лондоном і Києвом. Зокрема в аграрному секторі, де Україна володіє надзвичайним потенціалом.

 

Про імідж України у Великій Британії

«Значна частина британців все ще асоціює Україну з Радянським Союзом. Решта ж розглядає її через призму корупції та війни», – каже Мелінда Сіммонс.

Однак пані Посол радить Україні не боротися з негативними стереотипами, зосередитися на досягненнях країни. Українські арбітри-жінки на футбольному матчі Англія–Андорра – ось хто справді покращує імідж України, зазначила пані Сіммонс.

Інвестиційний клімат – річ не менш важлива. «Немає жодного бізнесмена, який би не сказав мені: Україна має фантастичний потенціал, але я не готовий вкладати гроші, допоки не знаю, що закон мене захистить», — ділиться пані Сіммонс.

 

Share